Manisalı iş insanından işçilere umut veren konuşma
Geçtiğimiz günlerde ekonomik kriz nedeniyle yaşadığı sıkıntılarla gündeme gelen Manisalı İş İnsanı Hakkı Bayraktar, OSB’de bulunan fabrikasında işçilerine umut dolu mesajlar verdi. Bayraktar, “Bu konkordato sürecini fırsata çevirerek 36 yıldır faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Sipil Grup’un bayrağını sizlerle birlikte daha da yukarılara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Yüzlerce insana aş ve iş sağlayacağız

Manisa OSB’de faaliyetlerini sürdüren Sipil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar,fabrikasında çalışan işçilerle bir araya gelerek, geçmişte yaşadıkları sıkıntıların yaralarını saracaklarını ifade etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Her Fabrika Bir Kaledir’ sözünü işçilere hatırlatan Bayraktar, “İçinde bulunduğumuz bu fabrikayı da 36 yıldır çalışarak, didinerek bir kale haline getirdik.Başımıza gelen olumsuzluklara rağmen bu konkordato fırsatını da en iyi şekilde değerlendirerek, herkese karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek istiyoruz. Sipil Grup’u eskiden olduğu gibi yine yüzlerce insana aş ve iş sağlayan bir kurum haline getireceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.  

İşçilerden teşekkür

Konuşma karşısında duygulanan işçiler ise kendilerine umut aşılayan ve eski günlere dönmek için çaba sarf eden Sipil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar’a teşekkür ettiler. Fabrikada görev yapan işçiler de yıllardır geçim kaynakları olan Sipil Grup’un yeniden eski günlere dönmesi adına gece gündüz çalışacaklarının sözünü verdiler.